/Files/images/0_8296b_ecffc218_orig.png

Позитивне спілкування в житті. Уміння слухати співрозмовника, підтримувати розмову.

У світі довкола нас є все: і хороше і погане. Позитивні люди вміють концентруватися на хорошому. Зустрічаючись з друзями, вони обговорюють цікаві події, корисну інформацію. Навіть зачіпаючи свої проблеми, вони не грузнуть на описі труднощів, а пропонують шляхи їх вирішення. Це допомагає всім учасникам розмови ясно зрозуміти, що їм потрібно – дружня підтримка чи ділова пораа.

Компліменти – обов’язкова частина спілкування. Позитивне спілкування припускає зацікавленість в співрозмовниках, вміння бути уважним до них, а значить, вміння помічати в них достоїнства, а не тільки недоліки. За загальним словом «компліменти» можуть ховатися похвала, схвалення, навіть привітання і подяку.

Позитивні люди вміють щиро сказати щось приємне співрозмовникові. Це зовсім не важко. Треба тільки подолати стереотипи. На жаль, в нашому суспільстві неприємне повідомлення приймається звичніше, ніж приємне. Компліменти зазвичай викликають напругу у співрозмовників. Однак незначні знаки уваги і поваги до людей дозволяють швидше побудувати довірчі відносини.Особливо це важливо в родині. Уважний людина завжди знайде, за що подякувати близьких і що відзначити як досягнення.

Трохи про правила хорошого тону!!! Давно відомо, що наші слова мають творчу силу– таку ж, як і думки, що формують нашу свідомість. Оскільки ми завжди ділимося своїми думками з оточуючими, ми повинні знати, що можемо дозволити собі при цьому тільки позитивні думки.Коли ви погано себе почуваєте, намагайтеся не скаржитися. Якщо скарги увійшли в звичку, знайте, що це ваш спосіб домагатися уваги і симпатії. Часто скаржачись на свої недуги, ви стаєте для людей символом хвороби. Вони почнуть уникати вас, оскільки ніхто не хоче мати справу з людиною, одна присутність якого нагадує про хвороби. Однак скарги на здоров’я чи на життя впливають не тільки на слухачів. Постійно скаржачись, ви погіршує і свій стан, налаштовуючи свою підсвідомість на хворобу.

Добре ставлення до життя!!! Людина, що генерує позитивні вібрації, притягає інших, як магніт. Всі хочуть мати справу з людьми, що володіють здоровими, позитивними поглядами на життя. Таке ставлення до життя передається й іншим. Намагайтеся вести бесіди про речі надихаючих, що прославляють. Дайте зрозуміти своєму співрозмовнику, що ви людина життєрадісна, і подивіться, якою буде реакція з його боку. Навіть якщо вам не по собі, робіть вигляд, що все добре. Так ви не тільки піднімете настрій оточуючим, але і поліпшите власне самопочуття.

Концепція позитивного спілкування включає в себе і вміння зберігати чужі секрети. Люди будуть довіряти вам пропорційно вашої здатності зберігати їх таємниці. Вчіться говорити тільки те, що можна повторити в іншому місці. Такий підхід автоматично очистить вашу свідомість. Незабаром ви виявите, що ваші репліки будуть складатися тільки з позитивних, конструктивних, оптимістичних зауважень.

Позитивне спілкування, як частина розмови!!! Якщо хтось говорить з вами, а ви не слухаєте, то бесіди немає. Уміння слухати є самою необхідною характеристикою нормального спілкування. Шкода, що їм так часто нехтують. Значна частина нашого життя була витрачена на навчання мови, читання та письма, але ми абсолютно не вчилися слухати інших. Здебільшого нам просто хочеться виговоритися, а якщо люди нас не слухають, то ми дуже турбуємося. Чи усвідомлюєте ви це чи ні, але ваше вміння слухати надає більше враження, ніж ваше вміння розмовляти. Світ скучив за хорошими слухачам. Ніщо не загрожує самооцінці людини більше, ніж байдужість. Але вміння добре слухати щось більше, ніж уміння мовчати.

Ознаки подразнення і нудьги, сарказм, бездумні репліки, незгоду зі співрозмовником або байдужість до нього – все грає свою роль в ерозії особистості. Як правило, люди взагалі не вступають в контакт один з одним. Вони просто говорять по черзі! Багато хто взагалі не слухають, якщо їх не примушують до цього. Тут і знаходиться корінь проблеми. Дуже небагато людей дійсно хочуть слухати або навчитися слухати співрозмовника. Часта і згубна помилка в процесі спілкування – стригти людей під одну гребінку й розмовляти з ними, виходячи з цього принципу.

/Files/images/Exam-Stress.jpeg

Рекомендації при підготовці до екзаменів!!!

Завершується навчальний рік, наближається пора державної атестації, незалежного оцінювання, і кожна сім’я, і діти, і їх батьки прагнуть зробити все можливе, щоб отримати високий результат.

Проте, у багатьох молодих людей ситуація іспиту викликає таку кількість негативних емоцій, що на переживання стану тривоги витрачається більше сил, ніж безпосередньо на підготовку та здачу екзамену.

Як же підготуватися до випробувань найбільш ефективно, не витрачаючи зайвого часу та енергії? Як діяти на самому екзамені, щоб продемонструвати свої найкращі сторони и отримати високий результат?

Почнемо з найбільш загальних рекомендацій.

1. Не скорочуйте час на сон. Якщо ви будете спати менше, ніж потрібно вашому організму, це приведе до зниження продуктивності інтелектуальної діяльності, і ви не зможете компенсувати ці втрати, навіть доклавши героїчних зусиль

2. Залишайте час на короткий відпочинок. Ви засвоїте більше інформації, якщо під час підготовки будете робити короткі перерви. Їх можна використати для прогулянок, занять спортом, спілкування з товаришами.

3. Якщо є така можливість, об’єднайтесь з однокласниками в групу з 3-4 осіб. Розподіліть між собою питання, які кожен буде готувати. Потім, коли ви зустрінетесь, обміняйтесь інформацією, це ефективніше і цікавіше ніж підготовка на самоті.

4. Налаштовуйте себе на успіх. Коли людина програмує себе на невдачу, посилюється тривога, внаслідок чого погіршується настрій, зникає бажання готуватися до екзамену.

5. В день іспиту прокиньтесь трохи раніше, ніж звичайно, коротка зарядка, легкий сніданок допоможуть вам бути енергійним і бадьорим. Пам’ятайте, що певний рівень хвилювання є нормальним і може допомогти мобілізувати ваші інтелектуальні ресурси. Якщо хвилювання здається вам надмірним, глибоко вдихніть і уявіть собі, що негативні емоції ви видихаєте разом з повітрям. Ця вправа допоможе заспокоїтися та налаштуватися на робочий стан.

6. На усному екзамені відповідайте по суті питання, структуруйте інформацію. Отримавши питання, підготуйте письмовий план відповіді, визначивши ключові моменти та їх взаємозв’язки, чітко сформулюйте основні терміни. Це надасть вашій відповіді переконливість та послідовність.

7. Не мовчіть! Краще повторити свою думку іншими словами. Довгі паузи у відповіді сприймаються екзаменатором як слабкість або відсутність усвідомлених знань.

8. Зверніть увагу на те, що ви скажете на початку відповіді. Цим можна привернути увагу та справити позитивне враження на членів комісії.

9. Пам’ятайте, що краще сказати менше, але послідовно і логічно, ніж багато, але безсистемно.

10. Не забувайте, що впевненість у собі приходить з усвідомлення того, що ви добре підготувалися і вмієте роботи все, що вимагається програмою. Зосередитися потрібно не на відчутті тривоги, а на змісті своєї роботи. Це допоможе заспокоїтися і отримати гарний результат.

А тепер поговоримо про те, як слід повторювати навчальний матеріал, щоб пам’ять працювала найбільш ефективно.

1. Облаштуйте власне робоче місце, приберіть зайві речі, що можуть заважати та відвертати увагу.

2. Складіть план на кожен день підготовки, щоб чітко знати, що треба повторити сьогодні.

3. Якщо відсутній робочий настрій, почніть з матеріалу, який ви знаєте краще, або який вас найбільше цікавить. Це допоможе активізувати пам’ять та увагу. Після цього можете працювати з розділом, який знаєте гірше.

4. У процесі повторення включайте різні види мисленнєвої діяльності: визначайте головне, створюйте різні види опор: плани, схеми, малюнки, використовуйте асоціації.

5. При кожному читанні матеріалу ставте основну мету: пригадати те, що вивчалося на уроках, узагальнити, перевірити рівень засвоєння.

6. Використовуйте різні види читання: повільне з обдумуванням, вибіркове, оглядове. Це дозволить економити час та краще усвідомити зміст матеріалу.

7. Виконуйте якомога більше практичних вправ та тестів, це дозволить удосконалити ваші уміння та навички. Про це особливо слід турбуватися при підготовці до зовнішнього оцінювання, яке проводиться на тестовій основі.

8. Залиште вільний день напередодні екзамену, щоб ще раз переглянути матеріал та окремо зупинитися на складних питаннях.

/Files/images/i.jpg

Поради щодо подолання стресу.

· З’ясуйте, що саме вас турбує. Розкажіть про свої переживання близькій людині. Озвучивши проблему, ви проаналізуєте, знайдете її причину, і відповідно розв’язання.

· Сплануйте свій день. Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, плин часу «прискорюється». Саме тому вона відчуває надмірну завантаженість і нестачу часу.

· Навчіться керувати емоціями. Вирватися зі стресового кола допоможе проста вправа: заплющте очі й подумки опиніться на березі океану. Підніміть руки вгору і розведіть у сторони, уявляючи, як через них у тіло входить енергія.

· Усміхайтеся, навіть коли невесело. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на усмішку організм почне продукувати гормони радості.

· Відпочивайте разом із сім’єю.

· Знімайте нервове напруження за допомогою фізичних вправ.

· Cлухайте заcпокійливу музику. Музика — це теж психотерапія.

· Влаштовуйте прогулянки на свіжому повітрі.

· Концентруйтеся на позитивних речах.

· Стимулюйте вироблення «позитивних» гормонів за допомогою певних продуктів харчування. Наприклад, солодощі, зокрема шоколад, сприяють виробленню серотоніну — «гормону щастя». А молоко, курага і банани поновлюють в організмі запаси калію, які першими вичерпуються під час стресу.

/Files/images/x_898a4d46.jpg

Як подолати сором'язливість.

Коли людина занадто боязкий і недовірливий, легко лякається, відчуває труднощі у спілкуванні, відчуває себе ніяково в присутності інших людей - про нього говорять, що він соромливий.Дуже часто вони до нестями бояться думки оточуючих їх людей: їм здається, що найстрашніше в житті - не сподобатися іншим людям, викликати їх несхвалення, глузування або невдоволення. Саме тому сором'язлива людина ніколи не дозволяє собі бути в центрі уваги, пригнічує виникають спонтанно бажання, не хоче відкрито висловлювати свою думку і відстоювати свої права.


Такі люди уникають ситуацій, в яких потрібно діяти і приймати рішення, спілкуватися і відкрито говорити іншим про свої цінності. Саме через це більшість соромливих людей не домагаються в житті успіху: вони просто не можуть змусити себе познайомитися з новими людьми, спробувати спілкуватися, скористатися пропонованою можливістю і почати робити щось нове - вони дуже бояться невдач.

Ось перелік правил, який допоможе подолати сором'язливість.

1. Знайте свої сильні і слабкі сторони.

2. Оцінюйте поведінку і вчинки, а не особистість людини. Застосовуйте цей принцип як до себе, так і до інших людей. Замість: "Яка я дурна" говорите собі "Як я нерозумно поступила". Остання фраза припускає, що наступного разу ви зробите розумніший.

3. Складіть список своїх недоліків, але за спеціальною методикою. Для кожного недоліку знайдіть контраргументи, які можуть показати свої сильні сторони. Наприклад: "Яка я довірлива", а далі "Завжди допомагаю людям, навіть якщо вони ніколи не оцінять мого вчинку". Або: "Яка я забудькувата" - "Зате не злопам'ятна".

4. Шукайте причини своїх невдач не в собі, а в зовнішніх чинниках, від вас не залежать.

5. Знайдіть час для релаксації. Свіжої і відпочившою ви будете краще розуміти співрозмовника.

6. Подумайте про те, що вам потрібно від інших людей і те, що ви можете їм дати. Дізнайтесь, чим ви можете допомогти і обов'язково допоможіть іншим у вирішенні важливої ?? проблеми. Також ніколи не відмовляйтеся від допомоги інших. Хіба що за винятком, якщо допомога надається в корисливих цілях.

7. Не змушуйте себе залишатися з людьми, з якими ви відчуваєте себе не на своєму місці. Як кажуть, вони заберуть у вас більше, ніж дадуть. Якщо ви не можете змінити ситуацію, обмежите контакти до мінімуму.

8. Розчарування і душевні травми є частиною нашого життя. Це треба просто прийняти. Нема чого ображатися на весь світ. Це відбувається не тільки з вами, а й з усіма людьми на Землі. Пам'ятайте, що після чорної смуги обов'язково настане біла.

9. Встановіть довгострокові цілі в житті. Але кожну сходинку по дорозі до своєї мрії розплануйте на короткий термін. Ви зможете оцінювати прогрес і мотивувати себе для наступного етапу. Бачачи, що в житті щось виходить, ваша самооцінка і впевненість у власних силах обов'язково підвищиться.

10. Навчіться насолоджуватися тим, що у вас є. Маленькі радощі, такі, як смачну вечерю, цікавий фільм, комплімент, дають великий запас позитивної енергії і зміцнюють позитивне ставлення до життя.

Поборовши свою сором'язливість, скромність - ви зможете домогтися набагато більшого у житті. Проте стежте, щоб в гонитві за упевненістю ви не стали самовпевненою, черствою і байдужою людиною.

Кiлькiсть переглядiв: 1016

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.